powrót
Wejście w życie nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (24.01.2012)
W dniu 9 grudnia 2011 r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - Ustawa z dnia 1 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 117, poz. 678)
Nowelizacja dotyczy przede wszystkim spraw administracyjnych i formalnych. W przepisach karnych w niektórych art. podwyższa zagrożenie karą pozbawienia wolności.
Kontrowersje  i największe emocje budzi oczywiście art. 62a, który należy uznać jako furtkę do legalizacji posiadania i udzielania narkotyków. W świetle wcześniej obowiązujących przepisów, istniała możliwość odstąpienia od ukarania osoby, która posiadała nieznaczną ilość środka odurzającego lub substancji psychotropowej. Wymagało to jednak od Prokuratury lub Sądu "dobrej woli" i nieco inwencji. Obecnie wprowadzając nieostre kryteria w postaci "ilości nieznacznej" i "na własny użytek", otwiera się pole do nadużyć i korupcji. Pod płaszczykiem humanizacji prawa realizuje się obłędne polityczne cele. Największymi ofiarami jak zwykle będą najsłabsi i najbiedniejsi, przegra też społeczeństwo. Widocznie takie czasy, że gnojenie innych stało się symbolem naszej "cywilizacji", ja na szczęście z jej "pociągu" dawno wysiadłem...

Jacek Wrona | tel. 502 731 574 | tel. 509 626 374 | e-mail:
Wykorzystywanie tekstów oraz materiałów graficznych zawartych na stronie surowo wzbronione.
Copyright © 2008-2018 Narkoslang.pl
Wykonanie strony: Brewka.pl
Linki [rozwiń »]: lieferservice Regensburg - masy aktywne - geodeci Będzin - Jan Paweł II - oświetlenie energooszczędne
[« zwiń]: kod: 2203-0614-1812
Statystyka fraz które najczęściej przekierowują na tą stronę: narkomania, narkotyki, objawy zażywania narkotyków, książki i publikacje o narkotykach
Pozycjonowanie - polega na takim zooptymalizowaniu strony oraz rozpowszechnieniu jej w sieci, aby ściśle określona i zindetyfikowana grupa docelowa (target group) miała jak najmniej (lub wogóle nie miała) problemów w dotarciu do niej.