powrót
Z płynnej amfetaminy produkowali narkotyk (25.09.2017)

Policjanci CBŚP z Zarządu w Lublinie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie łamali przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Według ustaleń śledczych, w trakcie działania grupy przetworzono około 33 litrów płynnej amfetaminy, z której wyprodukowano amfetaminę oraz sprzedano 17 litrów cieczy zawierającej zasadową amfetaminę. Do tej pory w śledztwie zatrzymano 25 osób i sprawa ma wciąż charakter rozwojowy.

Lubelscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wyjaśnianie sprawy rozpoczęli w 2016 roku. Jeszcze w grudniu doszło do pierwszego zatrzymania. W ręce policjantów wpadł mężczyzna, przy którym funkcjonariusze znaleźli 1 kilogram amfetaminy i 10 litrów oleju amfetaminowego.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy zajmowali się przetwarzaniem nielegalnie przywiezionej z zagranicy cieczy tzw. wody, zawierającej zasadową amfetaminę, z której uzyskiwano siarczan amfetaminy. Terenem działania grupy było województwo śląskie, małopolskie, opolskie i dolnośląskie.

Do chwili obecnej zatrzymano 25 osób, z których wielu zostało objętych środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanym przedstawiono w prokuraturze zarzuty, w większości udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w produkcji i obrocie substancji psychotropowych i środków odurzających. Zabezpieczono także mienie na ponad 200 tysięcy złotych.

W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że grupa mogła działać od kwietnia 2016 roku do marca 2017 roku. Przez ten okres przetworzono około 33 litrów cieczy zawierającej zasadową amfetaminę, z czego można było wyprodukować co najmniej 121 kilogramów amfetaminy. Według ustaleń śledczych, członkowie grupy mogli także wprowadzić na rynek około 17 litrów płynnej amfetaminy, z której można by wytworzyć co najmniej 50 kg narkotyku w postaci stałej.

Policjanci CBŚP z Lublina nadal wyjaśniają sprawę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Śledczy podkreślają, że sprawa jest wielowątkowa, skomplikowana i cały czas ma charakter rozwojowy.

(CBŚP/ mw)

Jacek Wrona | tel. 502 731 574 | tel. 509 626 374 | e-mail:
Wykorzystywanie tekstów oraz materiałów graficznych zawartych na stronie surowo wzbronione.
Copyright © 2008-2018 Narkoslang.pl
Wykonanie strony: Brewka.pl
Linki [rozwiń »]: lieferservice Regensburg - masy aktywne - geodeci Będzin - Jan Paweł II - oświetlenie energooszczędne
[« zwiń]: kod: 2300-0721-1850
Statystyka fraz które najczęściej przekierowują na tą stronę: narkomania, narkotyki, objawy zażywania narkotyków, książki i publikacje o narkotykach
Pozycjonowanie - polega na takim zooptymalizowaniu strony oraz rozpowszechnieniu jej w sieci, aby ściśle określona i zindetyfikowana grupa docelowa (target group) miała jak najmniej (lub wogóle nie miała) problemów w dotarciu do niej.