powrót
Zlikwidowany kanał przemytu narkotyków (07.10.2018)

CBŚP przy udziale norweskich organów ścigania oraz prokuratorów Śląskiego Wydziału w Katowicach Prokuratury Krajowej zlikwidowało kanał przemytu narkotyków z Polski do Norwegii, rozbijając jednocześnie zorganizowaną grupę przestępczą o zasięgu międzynarodowym. W efekcie działań zabezpieczono na terenie Norwegii ponad 24 kilogramy narkotyków tj.: amfetaminy i haszyszu, których wartość czarnorynkowa, po ich przemycie z Polski, wynosiła ponad 500 tys. zł.

Kilkumiesięczna drobiazgowa praca policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Kielcach wspólnie z przedstawicielami organów ścigania Norwegii oraz prokuratorów, doprowadziła do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej. Z ustaleń śledczych wynika, że od początku 2018 roku na terenie Polski oraz w Norwegii działała zorganizowana grupa przestępcza, w skład której wchodzili obywatele RP, zajmujący się przemytem oraz wprowadzaniem do obrotu narkotyków.

W ostatnich dniach policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, przy współudziale norweskich organów ścigania przeprowadzili działania podczas, których zatrzymano na terenie Polski pięć osób, (w tym jedną do innej sprawy narkotykowej) oraz jedną w Norwegii. Dodatkowo w Norwegii, na podstawie przekazanych w ramach współpracy informacji, zabezpieczono łącznie ponad 24 kilogramy narkotyków w postaci amfetaminy i haszyszu, przemyconych z Polski i przygotowanych do dalszej dystrybucji na terenie Norwegii.   

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy mieli określony podział zadań dotyczący pozyskiwania źródeł zaopatrywania grupy w narkotyki, organizowania kurierów i środków transportu oraz organizowania sprzedaży detalicznej przez siatkę dealerską na terenie Norwegii.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymanym w Polsce przedstawiono w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zarzuty przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sąd Rejonowy w Katowicach tymczasowo aresztował  cztery  osoby. Śledczy podkreślają, że jest to dopiero początek ich pracy, ponieważ sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa.

Jacek Wrona | tel. 502 731 574 | tel. 509 626 374 | e-mail:
Wykorzystywanie tekstów oraz materiałów graficznych zawartych na stronie surowo wzbronione.
Copyright © 2008-2019 Narkoslang.pl
Wykonanie strony: Brewka.pl
Linki [rozwiń »]: lieferservice Regensburg - masy aktywne - geodeci Będzin - Jan Paweł II - oświetlenie energooszczędne
[« zwiń]: kod: 2618-0503-1957
Statystyka fraz które najczęściej przekierowują na tą stronę: narkomania, narkotyki, objawy zażywania narkotyków, książki i publikacje o narkotykach
Pozycjonowanie - polega na takim zooptymalizowaniu strony oraz rozpowszechnieniu jej w sieci, aby ściśle określona i zindetyfikowana grupa docelowa (target group) miała jak najmniej (lub wogóle nie miała) problemów w dotarciu do niej.