powrót
Tymczasowy areszt dla plantatora konopi (07.10.2018)

Za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie mężczyzna zatrzymany przez jaworskich policjantów. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Funkcjonariusze między innymi zlikwidowali uprawę liczącą 69 krzewów, z których można by było wytworzyć ponad 1,5 kg marihuany. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z jaworskiej komendy trafili na ślad mężczyzny, który rozprowadzał środki odurzające. Podjęte działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 28-letniego mieszkańca Jawora.  Mężczyzna w pomieszczeniu gospodarczym, w sejfie zabezpieczonym szyfrowym zamkiem, ukrywał znaczne ilości marihuany i metamfetaminy. Ponadto w garażu funkcjonariusze ujawnili m.in. kradziony rower. 

Idąc dalszym tropem policjanci znaleźli na zapleczu posesji liczącą 69 krzewów uprawę konopi. Najokazalsze rośliny mierzyły nawet blisko 2,5 metra wysokości. Część krzewów została świeżo wycięta i poddana procesowi suszenia. Ilość zabezpieczonych środków odurzających pozwoliłaby na uzyskanie łącznie 30 porcji metamfetaminy oraz blisko 8 tys. porcji marihuany.

28-letni mężczyzna usłyszał szereg zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Odpowie teraz za przestępstwa, które w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Jacek Wrona | tel. 502 731 574 | tel. 509 626 374 | e-mail:
Wykorzystywanie tekstów oraz materiałów graficznych zawartych na stronie surowo wzbronione.
Copyright © 2008-2019 Narkoslang.pl
Wykonanie strony: Brewka.pl
Linki [rozwiń »]: lieferservice Regensburg - masy aktywne - geodeci Będzin - Jan Paweł II - oświetlenie energooszczędne
[« zwiń]: kod: 2618-0517-1959
Statystyka fraz które najczęściej przekierowują na tą stronę: narkomania, narkotyki, objawy zażywania narkotyków, książki i publikacje o narkotykach
Pozycjonowanie - polega na takim zooptymalizowaniu strony oraz rozpowszechnieniu jej w sieci, aby ściśle określona i zindetyfikowana grupa docelowa (target group) miała jak najmniej (lub wogóle nie miała) problemów w dotarciu do niej.