powrót
Zlikwidowana ogromna plantacja konopi (28.04.2019)

Jaworscy policjanci zlikwidowali na terenie swojego powiatu ogromną plantację konopi. Z zabezpieczonych blisko 1,7 tys. krzewów można by uzyskać ponad 36 kg narkotyków, których wartość rynkowa to niemalże 1,5 mln złotych. W zlikwidowanej wytwórni środków odurzających funkcjonariusze zabezpieczyli też różnego rodzaju chemię, przyrządy i urządzenia wykorzystywane do uprawy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, w wyniku prowadzonych działań zlikwidowali wytwórnię narkotyków. W sprawie zatrzymano 41-letniego mężczyznę, któremu przedstawiono zarzuty prowadzenia na szeroką skalę nielegalnej uprawy roślin z gatunku konopi innych niż włókniste.

Policjanci w rejonie posesji znajdującej się w jednej z miejscowości na terenie pow. jaworskiego zauważyli budynek, w którym zostały zaciemnione i uszczelnione wszystkie otwory okienne i drzwiowe. Taki stan rzeczy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Jak się później okazało były one całkowicie uzasadnione.

Podczas dalszej kontroli policjanci ujawnili we wnętrzu budynku ogromną wytwórnię narkotyków, która zajmowała niemalże wszystkie pomieszczenia. Plantacja krzewów konopi posiadała własny system nawodnienia i oświetlenia zasilanego potężnym agregatem prądotwórczym ustawionym w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu.

W celu ograniczenia intensywnego zapachu roślin został zastosowany system wentylacji z filtrami. Konopie były nawożone i pielęgnowane specjalnymi środkami chemicznymi, które miały przyspieszyć ich wzrost.

Jaworscy policjanci zabezpieczyli blisko 1,7 tys. krzewów konopi w różnej fazie rozwoju. Z takiej ilości krzewów można było by uzyskać ponad 36 kg narkotyku o wartości czarnorynkowej blisko 1,5 mln złotych.

Zatrzymany 41-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia na szeroką skalę nielegalnej uprawy konopi.

Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do lat 8 pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • sadzonki konopi w doniczkach w specjalnym pomieszczeniu
     
  • Urządzenia do uprawy w pomieszczeniu, elementy wentylacji
     
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
     
  • plantacja konopi w pomieszczeniu
Jacek Wrona | tel. 502 731 574 | tel. 509 626 374 | e-mail:
Wykorzystywanie tekstów oraz materiałów graficznych zawartych na stronie surowo wzbronione.
Copyright © 2008-2019 Narkoslang.pl
Wykonanie strony: Brewka.pl
Linki [rozwiń »]: lieferservice Regensburg - masy aktywne - geodeci Będzin - Jan Paweł II - oświetlenie energooszczędne
[« zwiń]: kod: 2021-1025-1917
Statystyka fraz które najczęściej przekierowują na tą stronę: narkomania, narkotyki, objawy zażywania narkotyków, książki i publikacje o narkotykach
Pozycjonowanie - polega na takim zooptymalizowaniu strony oraz rozpowszechnieniu jej w sieci, aby ściśle określona i zindetyfikowana grupa docelowa (target group) miała jak najmniej (lub wogóle nie miała) problemów w dotarciu do niej.